Sıkça Sorulan Sorular
Naturagen Kolajen'i nereden alabilirim?
Naturagen Kolajen şimdi seçkin eczaneler, ulusal marketler, kozmetik zincir mağazaları ve e-ticaret kanallarında.
Kolajen Nedir?
Kolajen, insan vücudunun en önemli yapı taşlarından biridir. Cilt, tendonlar ve kaslar dahil olmak üzere vücut yapımızı oluşturan çeşitli bağ dokularının ana bileşenidir. Cilt yapımızı oluşturması ve kemiklerimizi güçlendirmesi, kolajenin en önemli fonksiyonlarındandır.
Kolajen ne işe yarar?
Bilinen 28 tip kolajen vardır. Üç ana tip; 1, 2 ve 3'tür. Bu tip kolajenler vücudumuzdaki toplam proteinin yaklaşık %80-90'ını oluşturur. Bu üç ana kolajen türü, vücutta farklı rollere sahiptir: Tip 1: Vücuttaki kolajenin çoğunluğunu oluşturur. Cilt, kemikler, tendonlar, bağ dokusu ve dişler için yapı sağlar. Tip 2: Yastıklı elastik kıkırdakta bulunur. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olur ve eklem sağlığını korur. Tip 3: Kasların, organların ve arterlerin yapısını destekler. Cilde esneklik ve sıkılık kazandırır. Yaşlandıkça, vücut daha az ve düşük kalitede kolajen üretir. Cildin daha az esnek hale gelmesi, kolajen eksikliğinin en belirgin özelliklerindendir. Kemik ve kıkırdak dokuları da yaş ilerledikçe yetersiz kalan kolajenden dolayı zayıflamaya başlar. Yaralanmalar ve sakatlanmalar daha sık görülür. Birçok klinik çalışma, kolajen peptitlerinin veya kolajen içeren takviyelerin, kırışıklıkları ve kuruluğu azaltarak cildin yaşlanmasını yavaşlatmaya yardımcı olduğunu göstermiştir
Partikül teknolojisi nedir?
Ar&Ge merkezimizde, kolajene dair detaylı çalışmalar yürütülmektedir. Ar&Ge merkezimizdeki partikül teknolojisi laboratuvarı; kolajenin doğasında olan kokuyu ortadan kaldırmak ve yüksek çözünürlükte en saf kolajeni üretime konusunda uzmanlaşmıştır. Naturagen kolajenin eşsiz aroması bu teknoloji sayesinde ortaya çıkar.
Naturagen Kolajen’in faydaları nelerdir?
Naturagen Kolajen ile cildiniz yenilenir! Naturagen Kolajen; optimum cilt yapısını ve sağlıklı cilt görünümünü desteklemek için gerekli temel besinleri sağlar. Kolajen ve elastin üretiminden sorumlu olan fibroblastların yoğunluğunu arttırır. Bu sayede cildiniz daha iyi nemlenir, dokularınız iyileşir ve kırışıklıklarınız azalır.
Naturagen Kolajen ile saç ve tırnaklarınız güçlenir!
Naturagen Kolajen, tırnakları ve saçları güçlendiren temel yapısal proteinler içerir. Keratin, mineraller ve kolajen saçınızın ve tırnaklarınızın güçlü bir şekilde uzamasını sağlar. Tırnaklarınız kırılmaya eğilimliyse, vücudunuzun onları güçlü tutmak için gerekli besin maddelerine sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Günlük beslenme düzeninize kolajen eklemek, saç ve tırnak sağlığınızı korumanın en ideal yoludur.
Naturagen Kolajen ile eklemleriniz sağlığını korur!
Naturagen Kolajen, sağlıklı eklem fonksiyonunu ve hareketliliğini destekler. Osteoartrit kaynaklı eklem ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Kolajen takviyesinin eklem konforunu ve hareketliliğini geliştirerek, genel eklem sağlığını desteklediği kanıtlanmıştır.
Kolajen peptit nedir?
Kolajenin hidrolize edilmesiyle ortaya çıkan kısa zincirli protein yapı taşlarına kolajen peptit adı verilir. Uygulanan enzimatik sürece bağlı olarak, kolajen fragmanların karakteristik bir deseni oluşturulur. Bu peptitler, ortalama moleküler ağırlık dağılımları ve peptit profilleri ile tanımlanır ve sınıflandırılır. Tüm kolajen peptitler, moleküler ağırlıklarından bağımsız olarak, vücut tarafından neredeyse %100 hızla emilir ve yüksek biyoyararlanım sağlar. Alerjik olmayan özellikte, kolay sindirilebilir ve gıda sınıfında olduklarından dolayı temiz etiketli ürün olmaya uygundurlar. Naturagen Kolajen; cilt, eklem ve kemik sağlığı için protein zenginleştirmeye yönelik, gıda teknolojisi amaçları içinse spesifik yaşam bilimlerine yönelik optimize edilerek sınıflandırılmış çok çeşitli kolajen peptitler sunmaktadır.
Kolajen azalmasına yol açan etkenler nelerdir?
Normal şartlarda kolajen, vücuttaki fibroblast hücreleri tarafından üretilmektedir; ancak aşağıdaki maddeler sebebiyle üretilen kolajen yetersiz kalabilir. ● İlerleyen yaş ● Güneş ışınları ● Sigara kullanımı ● Yetersiz uyku ● Stres ● Nemsizlik ● Alkol kullanımı ● Yer çekimi ● Genler ● Hava kirliliği ● Yanlış kozmetik uygulamalar ● Yanlış beslenme
Kolajen içeren besin takviyeleri nasıl kullanılmalıdır?
Öncelikle sadece cilt için değil; tüm vücuttaki bağ dokusunu desteklemek için kolajen kullanılmalıdır. Vücudun ihtiyacı olan kolajen kişiden kişiye değişmektedir, bunu belirleyecek herhangi bir limit bulunmamaktadır. Kolajenden maksimum fayda sağlamak için, yüksek oranda kolajen içeren takviyeler kullanılmalıdır. Ayrıca takviyeden yüksek verim alınabilmesi için, kolajen mutlaka hidrolize (peptit) formda olmalıdır. Kolajene uygulanan hidrolizasyon işlemi ile büyük moleküller laboratuvar ortamında daha küçük moleküller haline getirilir ve vücut tarafından daha rahat kullanılabilir hale gelir. Kolajen peptitlerin içeriği hyalüronik asit, B ve C vitaminleri, bakır ve selenyum gibi çeşitli vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiştir. Böylece fibroblast hücreleri, kolajenleri vücutta tutmak için gereken elastin amino asidini üretebilirler.
Ürünler etkisini ne zaman gösterir?
Ürünlerin içeriğinde bulunan kolajen miktarı ile etki süresi doğru orantılıdır. Araştırmalar, günlük 10000 mg alınan kolajenin yaklaşık bir hafta içerisinde etki gösterdiğini kanıtlamıştır.
Menşe nedir? Helal Sertifikası var mı?
Naturagen Kolajen Türkiye menşelidir ve Helal Sertifikası’na sahiptir.
Naturagen Kolajen’in içerisindeki kolajen nereden elde edilmektedir?
Naturagen Kolajen, %100 sığır kolajeninden elde edilmektedir.
Naturagen Kolajen’i ne zaman tüketmeliyim?
Naturagen Kolajen’i tavsiye edilen günlük tüketim dozunu aşmadan, günün istediğiniz saatinde tüketebilirsiniz.
Naturagen Kolajen’in tadı nasıl?
Naturagen Kolajen; toz şase formda yeşil elma, bulk formda limon ve tek içimlik sıvı formda şeftali aromasına sahiptir. Tablet form ise aromasızdır.
Hamile / emziren kadınlar da Naturagen Kolajen ürünlerini kullanabilir mi?
Hamilelikte ve emzirme dönemindeki kullanım, konuya dair bir araştırma bulunmadığından tavsiye edilmez.
Yan etkileri var mıdır?
Naturagen Kolajen’in bilinen bir yan etkisi yoktur. Kullanıma yönelik tüm endişeleriniz için doktorunuza danışınız.
Naturagen Kolajen’in hangi formu ile başlamalıyım?
Naturagen Kolajen sizlere; tablet, tek içimlik sıvı, toz şase ve bulk olmak üzere dört farklı form sunar. Tablet form 750 mg, sıvı form 6000 mg, toz şase form ve bulk form ise her porsiyonda 8000 mg kolajen içerir. Naturagen Kolajen'i kullanmaya istediğiniz form ile başlayabilirsiniz. Önerimiz toz şase veya tek içimlik sıvı form ile başlamanız ve kürünüz bittikten sonra, sonraki küre kadar tablet ile devam etmenizdir.