Sıkça Sorulan Sorular
Naturagen Kolajen'i nereden alabilirim?
Naturagen Kolajen şimdi seçkin eczaneler, ulusal marketler, kozmetik zincir mağazaları ve e-ticaret kanallarında.
Kolajen Nedir?
Kolajen, insan vücudunun en önemli yapı taşlarından biridir. Cilt, tendonlar ve kaslar dahil olmak üzere vücut yapımızı oluşturan çeşitli bağ dokularının ana bileşenidir.
Partikül teknolojisi nedir?
Ar&Ge merkezimizde, kolajene dair detaylı çalışmalar yürütülmektedir. Ar&Ge merkezimizdeki partikül teknolojisi laboratuvarı; kolajenin doğasında olan kokuyu ortadan kaldırmak ve yüksek çözünürlükte en saf kolajeni üretme konusunda uzmanlaşmıştır. Naturagen kolajenin eşsiz aroması bu teknoloji sayesinde ortaya çıkar.
Kolajen peptit nedir?
Kolajenin hidrolize edilmesiyle ortaya çıkan kısa zincirli protein yapı taşlarına kolajen peptit adı verilir. Uygulanan enzimatik sürece bağlı olarak, kolajen fragmanların karakteristik bir deseni oluşturulur. Bu peptitler, ortalama moleküler ağırlık dağılımları ve peptit profilleri ile tanımlanır ve sınıflandırılır. Tüm kolajen peptitler, moleküler ağırlıklarından bağımsız olarak, vücut tarafından neredeyse %100 hızla emilir ve yüksek biyoyararlanım sağlar. Alerjik olmayan özellikte, kolay sindirilebilir ve gıda sınıfında olduklarından dolayı temiz etiketli ürün olmaya uygundurlar.
Kolajen azalmasına yol açan etkenler nelerdir?
Normal şartlarda kolajen, vücuttaki fibroblast hücreleri tarafından üretilmektedir; ancak aşağıdaki maddeler sebebiyle üretilen kolajen yetersiz kalabilir. ● İlerleyen yaş ● Güneş ışınları ● Sigara kullanımı ● Yetersiz uyku ● Stres ● Nemsizlik ● Alkol kullanımı ● Yer çekimi ● Genler ● Hava kirliliği ● Yanlış kozmetik uygulamalar ● Yanlış beslenme
Kolajen içeren besin takviyeleri nasıl kullanılmalıdır?
Takviyeden yüksek verim alınabilmesi için, kolajen mutlaka hidrolize (peptit) formda olmalıdır. Kolajene uygulanan hidrolizasyon işlemi ile büyük moleküller laboratuvar ortamında daha küçük moleküller haline getirilir ve vücut tarafından daha rahat kullanılabilir hale gelir. Kolajen peptitlerin içeriği hyalüronik asit, B ve C vitaminleri, bakır ve selenyum gibi çeşitli vitamin ve mineraller ile zenginleştirilmiştir.
Ürünler etkisini ne zaman gösterir?
Düzenli olarak iki ay kullanılması önerilmektedir.
Menşe nedir? Helal Sertifikası var mı?
Naturagen Kolajen Türkiye menşelidir ve Helal Sertifikası’na sahiptir.
Naturagen Kolajen’in içerisindeki kolajen nereden elde edilmektedir?
Naturagen Kolajen, %100 sığır kolajeninden elde edilmektedir.
Naturagen Kolajen’i ne zaman tüketmeliyim?
Naturagen Kolajen’i tavsiye edilen günlük tüketim dozunu aşmadan, günün istediğiniz saatinde tüketebilirsiniz.
Naturagen Kolajen’in tadı nasıl?
Naturagen Kolajen; toz şase formda yeşil elma, bulk formda limon, shot ürünlerimizde ise iki aroma bulunmaktadır, 15 li shot şeftali-liquid ananas aromalıdır. Tabletlerimiz, immun serisi ürünlerimiz ve Gurme ürünümüz ise aromasızdır.
Hamile / emziren kadınlar da Naturagen Kolajen ürünlerini kullanabilir mi?
Hamilelikte ve emzirme dönemindeki kullanım, konuya dair bir araştırma bulunmadığından tavsiye edilmez.
Yan etkileri var mıdır?
Naturagen Kolajen’in bilinen bir yan etkisi yoktur. Kullanıma yönelik tüm endişeleriniz için doktorunuza danışınız.
Naturagen Kolajen’in hangi formu ile başlamalıyım?
Naturagen Kolajen sizlere; tablet, tek içimlik sıvı (shot), tek içimlik toz (saşe), toz (kavanoz ve doypack) ve bar olmak üzere beş farklı form sunar.’Tüm ürünlerimiz farklı oranda kolajen miktarına sahiptir. Damak tadına ve ihtiyaç duyulan kolajen miktarına göre oranlar değişiklik gösterebilir. Naturagen Kolajen'i kullanmaya istediğiniz form ile başlayabilirsiniz.

Önerimiz toz şase veya tek içimlik sıvı form ile başlamanız ve kürünüz bittikten sonra, sonraki küre kadar tablet ile devam etmenizdir.’
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR